Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.10.2021, 10:25 Aktualizované dňa 05.10.2021 o 13:49

HNClub s premiérom: Heger povedal, ako by sa dalo dočasne vyriešiť problematické napojenie D4 na D1

Okrem pandemickej situácie sa diskusia s premiérom Hegerom týkala najmä ekonomických reforiem a plánu obnovy.

Bratislava a jej okolie zažívajú už niekoľko rokov dopravné obmedzenia spojené so stavbou obchvatu D4 / R7. V posledných týždňoch mal byť týmto obmedzeniam koniec. 

Staviteľ, spoločnosť D4/R7 Construction, ohlásil, že má hotovo. Postupne sa tak otvorili viaceré úseky novej diaľnice.

​Ten najdôležitejší - križovatka medzi novou cestou D4 a existujúcou diaľnicou D1, ktorý by úplne dostal tranzit z hlavného mesta, však stále chýba.

A tak skoro ani nebude hotový. Odhady hovoria o piatich rokoch. Premiér Eduard Heger však dnes na diskusii HNClub naznačil, že je šanca, že sa patovú situáciu podarí vyriešiť skôr. 

"Hľadáme riešenie. Nesmieme sa vzdať toho, že sa to podarí skôr," povedal premiér, ktorý označil existujúci stav za nonsens a vinu pripísal bývalej vláde. 

Najviac by podľa premiéra pomohlo, keby sa podarilo z mesta dostať aspoň nákladnú dopravu. "Aby z D4 vedela prísť na D1," konkretizoval s tým, že riešenia pre osobnú dopravu by prišli neskôr. 

Vláda o možnostiach momentálne diskutuje s odborníkmi. To, či sa reálne niečo udeje skôr, by malo byť jasné v horizonte niekoľkých týždňov. 

"Ak sa to bude dať, tak to riešenie budeme mať do pár týždňov. Alebo do pár týždňov zistíme, že sa to nedá," uzavrel premiér.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.