Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.10.2017, 11:55

Na slovenský stôl som doniesol šialenosť, vyhlásil Lunter. Prečo sa ostro nevyhranil voči Kotlebovi?

Ak chce presadiť zmeny, považuje Lunter za podstatné, aby ľudia nevolili iba jeho.

"S Martinom Klusom sme viedli takú otvorenú súťaživú kampaň," skonštatoval v HNtelevízii kandidát na šéfa Banskobystrického kraja a podnikateľ Ján Lunter o poslancovi SaS, ktorý sa svojej kandidatúry vzdal práve v jeho prospech.

Ak chce presadiť zmeny, považuje Lunter za podstatné, aby ľudia nevolili iba jeho. "Je dôležité, aby našich 27 kandidátov do zastupiteľstva prešlo. Aby som tam mal aspoň určité jadro, ktoré ma bude podporovať," tvrdí.

​Niektorí kandidáti sa ostro vyhranili voči terajšiemu banskobystrickému županovi a šéfovi ĽSNS Marianovi Kotlebovi. "Nie je to o tom, aby som ja kritizoval jeho smerovanie," vysvetlil Lunter, prečo to on tak neurobil.

Lunterovým cieľom je, "aby som povedal ľuďom, ktorí žijú v ťažkých podmienkach, že existujú funkčné riešenia, ktoré na Slovensku máme."

V HNtelevízii vyhlásil, že celý život prežil tým, že hľadal nové riešenia. "Keď si zoberiete, akú šialenosť som doniesol na slovenský stôl - tofu," povedal Lunter s tým, že táto potravina si našla svoje miesto a dokonca ide na vývoz. "To sú úspechy, ktoré som vnímal a všetky tie skúsenosti chcem dať k dispozícii kraju," dodal.

Rozhovor bol nahraný vo štvrtok 5. októbra, dnes - 6. októbra - sa okrem Klusa v Lunterov prospech vzdal svojej kandidatúry aj šéf Múzea SNP Stanislav Mičev.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.

Predvolebná debata