Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.10.2017, 00:00

Zistenie HN: Rezort obrany dal vojenský megatender vlastnej firme

Celkovo 81 obrnencov a 404 ťažkých vozidiel rezort nakúpi objednávkou cez štátnu zbrojovku Konštrukta Defence z armádneho holdingu DMD Group.

Zistenie HN: Rezort obrany dal vojenský megatender vlastnej firme
Zdroj: TASR

Armádna zákazka na nákup modernej kolesovej techniky za 1,2 miliardy eur sa blíži k svojmu rozuzleniu. Rezort obrany vedený nominantmi SNS o spôsobe nákupu mlčí. Otvorená medzinárodná súťaž ani takzvaný obchod vláda-vláda, pri ktorom by Slovensko viedlo rokovania priamo s vládou krajiny, kde sa vozidlá vyrábajú, nimi nebudú. Z informácií HN a Denníka N totiž vyplýva, že rezort obrany tender robiť nebude – obstarávať má cez priame oslovenie dodávateľa podľa vlastného výberu.


Návrh v príprave
Celkovo 81 obrnencov 8 x 8 za 417 miliónov eur a 404 ťažkých vozidiel 4 x 4 za takmer 783 miliónov eur totiž nakúpi objednávkou cez štátnu zbrojovku Konštrukta Defence z armádneho holdingu DMD Group. Rezort obrany na otázky HN neodpovedal. V minulosti tvrdil, že „o konkrétnom spôsobe obstarania rozhodne vláda Slovenskej republiky na základe návrhu ministerstva obrany.

Digital + 25€ palivová karta

Obdarujte seba alebo svojich blízkych exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín a ako darček od nás získate palivovú kartu v hodnote 25€.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.