Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.10.2017, 15:13 Aktualizované dňa 02.10.2017 o 16:20

Vojna Kisku s Ficom pokračuje. Je to absolútna lož, hovorí o Ficových obvineniach

Kiska potvrdil, že hovoril s Ficom a generálnym prokurátorom o tom, že sa obáva diskreditačnej kampane voči svojej osobe.

Odkazy cez médiá a obvinenia. Tak v súčasnosti vyzerá vzťah dvoch z troch najvyšších ústavných činiteľov. Najnovšie adresoval kritiku premiérovi Robertovi Ficovi prezident Andrej Kiska na svojom Facebooku. 

"Premiér klame. Je to absolútna lož," píše na sociálnej sieti prezident. Popisuje, že sa s premiérom a generálnym prokurátorom a vtedajším riaditeľom SIS stretol približne pred dvoma rokmi v hoteli Bôrik. V rozhovore im povedal, že sa obáva dikreditačnej kampane voči jeho osobe. 

"Pri rozhovore som sa zmienil, že sa vedie vyšetrovanie voči rešpektovanej firme, v ktorej som spolumajiteľom," popisuje Kiska. Tvrdí, že nič viac neodznelo. 

Preto tvrdí, že pre premiér klame. "To, čo premiér hovoril včera verejne a v auguste pred zástupcami mimovládnych organizácií neverejne, je lož," dodáva. 

Spor politikov sa vyostril po včerajšom vyhlásení Fica, že Kiska je daňový podvodník. Prezident na to reagoval, že nepochybuje, že ide o zneužitie moci. 

Premiér stále trvá na svojom včerajšom stanovisku. "Prezident dnes potvrdil, že sa o svojich daňových problémoch zmienil osobne dávno predtým, ako sa o nich dozvedela verejnosť," píše vo svojom stanovisku predseda vlády. 

"Generálny prokurátor tvrdí, že na takom stretnutí nebol a prezident, naopak, tvrdí, že sa takéto stretnutie uskutočnilo. Tak sa pýtam, kto tu klame?" zakončuje Fico. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.