Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.09.2017, 00:00

Mestskí poslanci rokujú o projektoch v Bratislave. Konečné slovo má vláda

Členovia zastupiteľstva chcú viac informácií. Prevažná väčšina štatút významnej investície odmieta.

Mestskí poslanci rokujú o projektoch v Bratislave. Konečné slovo má vláda
Zdroj: J&T REAL ESTATE

Poslanci mestského zastupiteľstva hlavného mesta na včerajšom zasadnutí odmietli prezentáciu developera J&T Real Estate. Ten mal predstaviť svoj projekt Spojenej Bratislavy, s ktorým sa uchádza o získanie štatútu významnej investície. Podľa poslancov je celý proces urýchlený s nedostatkom informácií. „K prezentácii bol pridružený materiál, ktorý poslanci nevideli. Myslím, že to bolo poslané narýchlo,“ tvrdí nezávislá poslankyňa Katarína Augustinič. Dodáva, že by predstavenie projektu ocenila, no spomínanému materiálu nebola pripravená povedať áno.

Povedali by nie
Keby sa malo včera hlasovať za podporu udelenia štatútu, poslanci by návrh zamietli. „Na základe súčasných informácií nemám dôvod podporiť ani jedného developera,“ hovorí nezaradený poslanec Ján Hrčka. Podľa neho stavebníci informácie taja. „Tvrdia, že sú významní, ale poriadne nepovedia prečo. Nemyslím si, že stotisíc štvorc

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.