Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2017, 00:00

Softvér za 70 miliónov eur má stále rezervy

Nový systém síce doručil rozhodnutie, no jeho obsah ste si mohli prečítať až o niekoľko dní. Podpredseda vlády vinil agentúru, ktorá softvér spravuje.

Softvér za 70 miliónov eur má stále rezervy
Zdroj: TASR

E-schránky mali zrýchliť komunikáciu s úradmi, no opak je pravdou. Na obsah správy z úradov či súdov sa nečakalo minúty či hodiny, ale až niekoľko dní. Firmám, ale aj občanom síce prišlo do e-schránky oznámenie o doručení správy, dokonca mohli podpísať aj elektronickú doručenku, no obsah sa im zobrazil až za pár dní. Tak vyzerali posledné týždne elektronickej komunikácie s úradmi cez systém, ktorý povinne vláda zaviedla prvého júla.


Systém bol zahltený a nestíhal
Ak do e-schránky prišla zásielka zo súdov či úradov, nastal problém. Od podpísania doručenky totiž začala plynúť lehota na zaplatenie poplatku či na odvolanie sa voči rozhodnutiu. „Buď zlyhal hardvér, napríklad zhorel, alebo sa nečakala taká záťaž a systém bol zahltený dátami,“ vysvetľuje možné príčiny výkonný riaditeľ Slovensko.Digital Ján Hargaš. Podľa neho je 70 miliónov dosť veľký balík peňazí na to, aby sa vytvoril komunikačný systém, ktorý bude

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.