22.09.2017, 12:40

Prekážajú im pochybné kšefty. Smer opúšťa jedna z najsilnejších nitrianskych buniek

Dôvodom nespokojnosti rišňovskej bunky sú aj kauzy ministrov Roberta Kaliňáka a Jána Richtera.

Prekážajú im pochybné kšefty. Smer opúšťa jedna z najsilnejších nitrianskych buniek
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Vládnu stranu Smer premiéra Roberta Fica opúšťa jedna z najsilnejších buniek v nitrianskom regióne. Z miestnej organizácie Smeru v Rišňovciach požiadalo o odchod 22 členov. Informuje o tom portál Aktuality.sk.

Rišňovce sú obec v západnej časti okresu Nitra. Rišňovská bunka Smeru patrí k najsilnejším v okrese. Predseda miestneho klubu strany Martin Jánošík pre Aktuality.sk vyhlásil, že im prekážajú kšefty vysokopostavených predstaviteľov Smeru s kontroverznými nitrianskymi podnikateľmi.

Jánošík tvrdí, že na nitriansku vetvu Smeru na čele s Jánom Richterom a Tiborom Glendom má vplyv kontroverzný podnikateľ Miroslav Bödör. Ten je rodinne spriaznený s policajným šéfom Tiborom Gašparom.

Nevedel povedať, či ich skutočne ovláda, "ale určite je to veľmi vplyvný človek,” povedal Jánošík.

Dôvodom nespokojnosti rišňovskej bunky sú aj kauzy ministra vnútra Roberta Kaliňáka a ministra práce Jána Richtera. Podľa Jánošíka by obaja mali skončiť vo svojich funkciách.

Ako jediný v miestnej organizácii zostáva starosta Rišňoviec Karol Loboš. „Ja tam zhasnem,” konštatuje. Tvrdí, že chcel o situácii diskutovať s vedením strany, no nebolo mu to umožnené.

Pozrite si aj prejav premiéra Fica, v ktorom sa zastal ministra Richtera počas jeho odvolávania v parlamente: 

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.