Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.09.2017, 18:45

Kotleba nikdy nechcel byť županom, bude kandidovať za prezidenta, tvrdí jeho rival z SaS

Pozrite si rozhovor s poslancom SaS a kandidátom na banskobystrického župana Martinom Klusom v HNtelevízii.

Má kandidát na župana v Banskobystrickom kraji Martin Klus dostatočné manažérske schopnosti na túto pozíciu? "Ja som štyri roky pôsobil na pozícii prorektora, mal som pod sebou celú knižnicu, mal som pod sebou ďalšie dve oddelenia. Myslím si, že s riadením ľudí a kolektívov mám celkom slušnú skúsenosť," vyhlásil v rozhovore v HNtelevízii poslanec SaS.

"Všetky možnosti, ktoré naša župa za tieto štyri roky mala, sme doslova a dopísmena premárnili," povedal Klus o úradovaní predsedu ĽSNS Mariana Kotlebu na čele Banskobystrického samosprávneho kraja.

Poslanec SaS tvrdí, že Kotleba nikdy nechcel byť županom. "Ja vnímam Banskobystrický kraj ako rebrík do veľkej politiky pre Mariana Kotlebu," tvrdí Klus. O tom podľa neho svedčí aj to, že šéf kotlebovcov v súčasnosti zastáva tri funkcie. Dokonca si myslí, že bude kandidovať v najbližších prezidentských voľbách.

​Klus to však označuje za chybu, pretože považuje za dôležité zamerať sa na župu. "Ja som dal ako jeden z prvých verejných prísľubov, že sa vzdám poslaneckého mandátu v momente, keď sa stanem reálne županom," pripomenul.

Obáva sa, že po voľbách môže byť v Banskej Bystrici županom opäť Kotleba. "Je tu stále veľké riziko," vyhlásil Klus. Viac si pozrite vo videu.

V HNtelevízii sme vám už priniesli rozhovor s kandidátom na banskobystrického župana Stanislavom Mičevom. V najbližších dňoch si v HNtelevízii budete môcť pozrieť aj rozhovor s Jánom Lunterom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.