Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.10.2021, 09:08 Aktualizované dňa 03.10.2021 o 09:19

Rýchlostná cesta R7 v Bratislave je otvorená. Dokončili posledný chýbajúci úsek

Úsek medzi križovatkou Prievoz na Bajkalskej ulici a diaľnicou D4 bol dokončený a otvorený v sobotu druhého októbra.

Rýchlostná cesta R7 v Bratislave je otvorená. Dokončili posledný chýbajúci úsek
Zdroj: BSK

Úsek rýchlostnej cesty R7 nachádzajúci sa medzi križovatkou Prievoz na Bajkalskej ulici a diaľnicou D4 v Bratislave bol dokončený. O otvorení posledného úseku diaľnice informoval Bratislavský samosprávny kraj.

Kraj dopĺňa, že súčasťou výstavby rýchlostnej cesty R7 bola tiež komplexná prestavba križovatky Prievoz pod Prístavným mostom na Bajkalskej ulici. V nedeľu tretieho októbra bude zároveň otvorený aj úsek Rusovce - Jarovce s napojením na diaľnicu D2.

Nový obchvat v hlavnom meste bol sprejazdnený postupne. V sobotu druhého októbra stavebník otvoril 6,3 kilometrov dlhý úsek cesty R7 od križovatky Bratislava, Juh po križovatku Bratislava, Nivy v Prievoze.

Začiatok úseku R7 je pokračovaním Bajkalskej ulice pričom je spojený s existujúcou diaľničnou sieťou, presnejšie s mimoúrovňovou križovatkou Prievoz. Prechádza tiež lokalitou Malé Pálenisko, križuje Malý Dunaj pričom vedie pozdĺž západného okraja Slovnaftu až po jeho juhozápadný roh.

Bratislavský samosprávny kraj uviedol, že medzi 4,350 až 4,700 kilometrom trasa čiastočne vchádza na chránené územia Biskupické Luhy a Dunajské Luhy.

Koniec úseku potom nadväzuje cez poľnohospodársky využívané územie v mimoúrovňovej križovatke Bratislava-juh na diaľnicu D4 Lužný most, Rusovce, Petržalka, Jarovce a nasledujúci úsek R7 Šamorín-západ, Holice.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.