Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.09.2005, 00:00

Zrušenie víz s otáznikom

Šanca na odstránenie vízového režimu s USA existuje, ak SR zaručí dodržiavanie pravidiel pre cestovanie a voľný pohyb občanov v Spojených štátoch.

Šanca na odstránenie vízového režimu s USA existuje, ak SR zaručí dodržiavanie pravidiel pre cestovanie a voľný pohyb občanov v Spojených štátoch. Na včerajšom rokovaní sa na tom zhodli veľvyslanec USA na Slovensku Rodolphe Vallee a podpredseda vlády SR Pál Csáky. "Nebude to však téma blízkej budúcnosti," dodal Csáky s tým, že veľkým problémom je naďalej nelegálna migrácia a pobyt slovenských občanov v USA. "Nelegálna migrácia bude prísnejšie sledovaná, zapojí sa hlavne ministerstvo vnútra a polícia." Americký veľvyslanec tlmočil Csákymu aj žiadosť na zvýšenie kvót emisií pre spoločnosť US Steel Košice. K zníženiu kvót na emisie CO2 nás zaviazala EÚ, pričom US Steel ich ostro kritizovala. "Pretože ide o veľkého investora, myslím, že je možné uvažovať o tejto požiadavke. Malo by ísť až o rok 2007 a neskôr, "povedal Csáky. Témou stretnutia bola aj politická kontinuita na Slovensku po budúcoročných parlamentných voľbách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.