Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.09.2017, 16:24 Aktualizované dňa 16.09.2017 o 20:45

V Prievidzi sa zrútilo malé lietadlo. Nehodu neprežil jeden človek

Na mieste zasahujú v tejto chvíli všetky záchranárske zložky.

Havarované lietadlo
Zdroj: HaZZ

Nehodu malého motorového lietadla, ktoré sa dnes popoludní zrútilo na letisku v Prievidzi, neprežila jedna osoba.

Ďalší dvaja členovia posádky sú zranení. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Na mieste zasahujú v tejto chvíli všetky záchranárske zložky.

"K udalosti boli vyslaní leteckí záchranári z Banskej Bystrice a Trenčína. Trenčianska posádka bola neskôr stiahnutá, keďže jeden ťažko zranený zahynul," uviedla hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby Zuzana Hopjaková.

​"Lekár leteckých záchranárov po prílete k miestu udalosti prevzal do svojej starostlivosti 23-ročnú ženu, ktorá utrpela poranenia viacerých častí tela. Po neodkladnom zdravotnom ošetrení bola v stabilizovanom stave s polytraumou letecky transportovaná do Fakultnej nemocnice F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici," doplnila Hopjaková.

Ďalší ľahšie zranený pasažier ostal v starostlivosti pozemných záchranárov, ktorí ho previezli do Nemocnice s poliklinikou Prievidza so sídlom v Bojniciach.

"Pacient leží na traumatológii, je stabilizovaný s ľahšími zraneniami," ozrejmila pre TASR hovorkyňa nemocnice Radka Križanová.

"Dnes o 15.30 h boli hasiči vyslaní na Letiskovú ulicu v Prievidzi. Na letisku došlo k pádu jednomotorového dolnoplošníka Čmelák Z-37 aj s tromi osobami na palube," vysvetlila Farkasová.

K nešťastiu došlo na letisku počas Dňa otvorených dverí, ktoré tam organizoval prievidzský aeroklub.

"Tak ako každý rok, snažíme sa robiť pre mládež a verejnosť aj takéto podujatia, aby sa zoznámili s našou činnosťou. Chceli sme spraviť bohatší program, chceli sme ukázať lietadlá vo vzduchu, nielen statické ukážky. Došlo však k tragickej udalosti," povedal riaditeľ aeroklubu František Zlocha.

Pilot, ktorý následkom pádu zahynul, bol podľa neho z Dubnice nad Váhom. Nehodu vyšetruje Letecký a námorný vyšetrovací útvar.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.