13.09.2017, 15:04

Na čom zarobil Kaliňák najlepšie? Má to komplikovaný názov a skratku si nepamätám, odpovedal minister

Minister vnútra dnes pred novinármi vysvetľoval svoje majetkové priznanie.

Minister vnútra Robert Kaliňák
Zdroj: TASR/M. Svítok

Minister vnútra Robert Kaliňák čelil dnes po rokovaní vlády paľbe otázok ohľadne jeho majetkového priznania, ktoré v utorok zverejnil výbor pre nezlučiteľnosť funkcií.

Kaliňák v ňom vychádza ako jeden z najlepšie zarábajúcich politikov.

Plním všetky zákonné podmienky

​Z výkonu verejnej funkcie mal minister vnútra a podpredseda vlády príjmy 41 080 eur, paušálne náhrady boli vo výške 11 674 eur a ostatné príjmy uvádza 268 461 eur.

Práve posledná položka bola predmetom novinárskych otázok. "Môžete si spätne nahrať všetky odpovede odkedy platí tento zákon. Každý rok sú rovnaké," začal Kaliňák vyhýbavo.

Na otázku prečo to nevysvetlí podobrobnejšie, reagoval slovami: "V čase kedy ste nepoužívali demagógiu v mojom prípade ste mali všetci aj prístup k mojim jednotlivým akciovým portfóliám. Aj ste to videli. Odkedy ste tie informácie zneužili, tak ste si sami zavreli dvere v tomto smere. Ja plním všetky zákonné podmienky," slovne zaútočil minister.

Komplikovaný názov

Kaliňák pre novinárov dodal, že všetky jeho účty sú verejné. „Videli ste všetky moje prevody, neexistuje informácia za posledný rok, ktorá by bola v mojom prípade nejakým spôsobom tajná," povedal Kaliňák.

Minister skonštatoval, že dividendy zahrnuté v spomínaných ostatných príjmoch má aj z firiem, ktoré sídlia na Slovensku. "Áno, určite," reagoval.

Vyhýbavo však reagoval na otázku, na čom zarobil najlepšie.

"Presný názov by som vám nevedel teraz povedať, lebo to má veľmi komplikovaný názov. Bol to jeden podielový fond. A má skratku, ktorú si nepamätám," uzavrel túto tému Kaliňák.   

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.