Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.09.2017, 18:00

Pozrite si najúspešnejšie slovenské školy a gymnáziá, zverejnili nový rebríček

O úspešnosti škôl rozhodujú výsledky študentov v celoslovenských hodnoteniach a uplatniteľnosť študentov na trhu práce.

Pozrite si najúspešnejšie slovenské školy a gymnáziá, zverejnili nový rebríček
Zdroj: Pavol Funtál

Ako vybrať pre svoje dieťa školu, ktorej žiaci dosahujú najlepšie výsledky? Presne táto otázka trápi každoročne mnohých rodičov. Odpoveď pre nich ponúka mimovládna neziskovka INEKO, ktorá zverejnila nový školský rebríček.

V aktuálnom vydaní sú na čele tri školy. Základná škola na Krosnianskej v Košiciach, Obchodná akadémia v Trnave na Kukučínovej a Škola pre mimoriadne nadané deti - Gymnázium na Teplickej v Bratislave. Jej študenti sa zároveň podpísali po absolútne najlepšie výsledky spomedzi všetkých porovnávaných škôl.

Základ pre zostavenie rebríčka tvorí v prípade základných škôl testovanie piatakov a deviatakov. V prípade stredných odborných škôl a gymnázií sú to výsledky písomných maturitných skúšok a uplatnenie absolventov na trhu práce. Všetky výsledky sú za školský rok 2016/2017. Viac o metodike si môžete prečítať tu.

Rebríčky nie sú komplexným hodnotením kvality školy, pretože nezohľadňujú rozdiely medzi žiakmi a študentmi, akými sú napríklad rozdiely v sociálnom zázemí. Pozrite si desať najúspešnejších základných škôl, stredných odborných škôl a gymnázií.

​Základné školy

Zdroj: INEKO

​Stredné odborné školy

Zdroj: INEKO

​Gymnáziá

Zdroj: INEKO

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.