12.09.2017, 00:15

Školstvo povedie odborníčka na trh práce a vedkyňa zo SAV

Školstvo povedie odborníčka na trh práce a vedkyňa zo SAV
Zdroj: TASR/Michal Svítok

Politickú zodpovednosť za rezort školstva ponesie odborníčka na trh práce a celoživotné vzdelávanie zo Slovenskej akadémie vied. Martina Lubyová prichádza do vlády z postu zástupkyne Centra spoločenských a psychologických vied, v minulosti viedla aj Prognostický ústav akadémie.


„Snažil som sa nájsť človeka, ktorý dokáže skĺbiť aj názory tretieho sektora, opozície a aj tejto vlády,“ dodal po oficiálnom zverejnení mena predseda parlamentu a národniarov Andrej Danko s tým, že vybrali odborníčku z nepolitického prostredia práve preto, že v rezorte nechce presadzovať politické požiadavky.


„Na ministerstvo treba odborníka, ktorý hneď v prvý deň príde s kufríkom, v ktorom bude mať pripravené reformy a zmeny,“ vyjadril sa Vladimír Crmoman zo Slovenskej komory učiteľov. Lubyová by sa podľa neho mala čo najskôr vyjadriť, či podporí reformu Učiace sa Slovensko. Poslankyňu opozičnej OĽaNO Veroniku Remišovú mrzí, že nová ministerka nemá veľa skúseností z oblasti školstva. „Odporúčam jej, aby sa neriadila Dankom, lebo to dopadne zle,“ reagovala.

Martinu Lubyovú by mal už dnes vymenovať prezident Andrej Kiska a zajtra sa zúčastní na rokovaní vlády. Nová šéfka rezortu školstva sa ako vedkyňa venovala hlavne trhu práce, integrácii a vzdelávaniu. „Školstvo je plne v jej kompetencii,“ uviedol šéf národniarov Andrej Danko.

Lubyová je prekvapivou voľbou národniarov. Nikdy n

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.