07.09.2017, 18:02 Aktualizované dňa 08.09.2017 o 10:22

Inšpekcia ministerstva vnútra preveruje utajený dokument o možnej korupcii Danka

Andrej Danko
Zdroj: TASR

Inšpekcia ministerstva vnútra už skúma kriminálnu informáciu, podľa ktorej má byť šéf parlamentu Andrej Danko zapletený do škandálu s eurofondami.

Informáciu priniesol Denník N.

Poslankyňa SaS a podpredsedníčka parlamentu Lucia Ďuriš Nicholsonová v pléne hovorila  o závažnom obvinení na jeho adresu.

"Je to pridelené do vyšetrovania a zaevidované ako utajovaná písomnosť," povedal riaditeľ inšpekcie ministerstva vnútra Milan Lučanský.

Ďuriš Nicholsonová tvrdila, že obdržala list s kriminálnou informáciou.

"Dostala som do schránky zložený papier. Ten zložený papier je kriminálna informácia z NAKA. Je z 19.8. 2016. Je celá v utajenom režime, preto z nej nemôžem čítať," začala poslankyňa.

Dodáva, že ide o informáciu, od zdroja, ktorý polícia vyhodnotila najvyšším stupňom dôveryhodnosti, A1.

Podľa informácie by mal byť predseda parlamentu Andrej Danko zapletený do škandálu s eurofondami pod ministerstvom školstva." Nicholsonová skonštatovala, že teraz sú dve možnosti, ako tento dokument vznikol.

Buď ide o fabrikát informácií, ktorý vznikol na politickú objednávku s cieľom na zastrašovanie predsedu parlamentu v budúcnosti. Alebo ide o štandardný postup pracovníka NAKA, ktorý sa dopracoval k informácii o možno korupčnom správaní Andreja Danka," povedala Nicholsonová.

Denník N informoval, že im do redakcie prišiel podobný dokument. Má ísť o skutočný dokument, preto ho redakcia odovzdala políciim pretože bol označený pečiatkou “vyhradené” a mohlo ísť o utajovanú skutočnosť.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.