Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.09.2017, 17:03 Aktualizované dňa 05.09.2017 o 20:15

V bratislavskom Auparku horel nadchod, požiar si vyžiadal rozsiahlu evakuáciu

Ľudí z bratislavského obchodného centra Aupark museli evakuovať. V jeho blízkosti vznikol požiar, potvrdili TASR z operačného strediska Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.

Hasiči postupne začínajú opúšťať priestory bratislavského obchodného centra Aupark, dnes poobede tam horel nadchod pri vstupe do budovy.

Splodiny požiaru zamorili časť vnútorných priestorov. "Analyzujeme tam ovzdušie, hodnoty oxidu uhoľnatého či iných produktov horenia sme zatiaľ nezaznamenali," povedal Marián Bugár, veliteľ Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy.

Bugár nechcel o príčine požiaru oficiálne hovoriť, momentálne je to vecou šetrenia. Mohol ho však napríklad spôsobiť ohorok z cigarety.

Na mieste zasahovalo v čase najintenzívnejšieho požiaru asi 40 hasičov, prišli aj záchranári a polícia. K zraneniam osôb nedošlo.

​"Nemáme informácie o tom, že by sa niekto pri požiari zranil," povedal pre TASR Boris Chmel, hovorca Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby SR. V prípade potreby je však ľuďom na mieste k dispozícii záchranka. Podľa veliteľa zásahu Mariána Bugára bol požiar nahlásený okolo 16.45 hod.

Celkovo zasahovalo vyše 40 hasičov, na mieste boli aj policajti a záchranári.

"Bolo potvrdené, že masívne dymenie vychádza z lávky, splodiny vnikli aj do vnútorných priestorov. My sme prehliadli všetky priestory za účelom vyhladania osôb postihnutých. Jedna osoba si vyžiadala ošetrenie," zhodnotil Bugár na mieste požiaru. Príčinu požiaru komentovať príliš nechcel.

"Nebudeme to komentovať, narábame so všetkými možnostiami, pravdepodobne však išlo o nedbanlivé konanie," dodal Bugár, podĺa neho nie je vylúčené, že boli poškodené aj niektoré prevádzky v nákupnom centre.   

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.