Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.09.2017, 00:00

Kaliňák: Ja som poškodený. Pred súdom by však nemal byť Rybanič, ale niekto iný

Podľa ministra vnútra prišlo k hrubému zneužitiu informácií, ktoré Rybanič zistil.

Minister vnútra a podpredseda Smeru Robert Kaliňák síce tvrdí, že poškodený je, no pred súdom by nemal podľa neho stáť obžalovaný Filip Rybanič. Kaliňák to povedal o prípade, v ktorom mu Rybanič ako zamestnanec komerčnej banky prenikol do účtu a údaje z tohto účtu sa potom objavili v niektorých médiách.

Rybanič teraz čelí obžalobe z trestného činu ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva.

„Pred súdom stojí pán Rybanič kontra Trestný zákon. I keď si myslím, že na jeho mieste by mal byť niekto iný. Ten, ktorý je naozaj za to zodpovedný a ktorý prejavil teraz obrovskú zbabelosť,“ vyhlásil Kaliňák.

Evidentne mal na mysli poslanca SaS Jozefa Rajtára, ktorého je Rybanič asistentom, aj keď ho priamo nemenoval. Rajtár to podľa ministra mohol kedykoľvek zobrať na seba a pomôcť tak Rybaničovi.

„Ja o tom samozrejme nič neviem, lebo sa to celé spáchalo bez toho, aby som ja o tom niečo vedel,“ vyhlásil k samotnému prípadu Kaliňák.

„Na mojom účte nie je nič také zaujímavé, čo by vybočovalo z akéhokoľvek normálu,“ tvrdí minister vnútra.

Podľa Kaliňáka prišlo k hrubému zneužitiu informácií, ktoré Rybanič zistil. Taktiež tvrdí, že boli prekrútené a zdeformované. Viac si pozrite vo videu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.