Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.08.2017, 00:00

Rezort hospodárstva chystá prelomový koncept, mestá čaká inteligentná budúcnosť​

Rezort hospodárstva chystá prelomový koncept na podporu miest, malých aj stredných podnikov.

Rezort hospodárstva chystá prelomový koncept, mestá čaká inteligentná budúcnosť​
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Ministerstvo hospodárstva plánuje výraznú podporu do takzvaných smart cities – čiže inteligentných miest. Vyplýva to zo slov Miriam Letašiovej, generálnej riaditeľky sekcie podnikateľského prostredia a inovácií rezortu. Vyslovila ich počas minulotýždňovej konferencie venovanej práve takýmto investíciám a posilneniu partnerstva a spolupráce samospráv. V Bardejove sa na nej zúčastnili zástupcovia krajín V4 a Ukrajiny. Ministerstvo na nej predstavilo unikátnu podpornú schému na rozvoj smart cities a malých a stredných podnikov. Detaily budú známe v septembri, rezort nechcel nateraz prezradiť ani celkovú výšku dotácie, ktorou sa chystá projekt inteligentných miest podporiť. „Ide o prelomový koncept, pretože výrazne zlepšuje život občanov v mestách, ovplyvňuje rozvoj ekonomiky a je to prvý materiál svojho druhu na Slovensku,“ povedal pre HN hovorca ministerstva Maroš Stano.

Podpora od investičnej banky
V súvislosti s novou podporou smart cities vyvíja aktivitu aj Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu pod vedením Petra Pellegriniho. V piatok zverejnil výzvu na predkladanie žiadostí na zaradenie do zoznamu hodnotiteľov žiadostí o dotácie na podporu takzvaných s

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.