Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
23.08.2017, 09:50

"Mnohí naši členovia chcú vystúpiť z tejto vlády." Danko odkryl dianie v SNS

Veľa o dianí vnútri koalície napovedá Dankova odpoveď na otázku, či má s Robertom Ficom osobný problém.

"Mnohí naši členovia chcú vystúpiť z tejto vlády." Danko odkryl dianie v SNS
Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Mnohí naši členovia chcú vystúpiť z tejto vlády," odkrýva šéf SNS a predseda parlamentu Andrej Danko dianie u národniarov v čase koaličnej krízy. Vyhlásil to v rozhovore, ktorý poskytol pre Plus 7 dní.

Dodáva však, že je jeho povinnosťou poradiť sa so všetkými straníckymi štruktúrami "a konať tak, ako to cíti naša členská základňa." Danko zároveň vyjadril nádej, že stále existuje možnosť dohody.

​Veľa o dianí vnútri koalície napovedá aj odpoveď lídra národniarov na otázku, či má s premiérom Robertom Ficom osobný problém. "To určite nie. V politike nemôžete brať veci osobne," vyhlásil.

Pozrite si aj rozhovor s politológom Jozefom Lenčom o koaličnej kríze:

​A či je medzi Dankom a Ficom dôvera? "Denne sa presviedčam o tom, že vo vysokej politike dôvera a osobné priateľstvo nie sú pojmy, ktoré by v nej znamenali to isté ako v súkromnej sfére," vysvetľuje Danko. Po udalostiach posledných dní sa bude musieť podľa slov šéfa SNS uskutočniť "ešte veľa stretnutí, aby sa obnovila aspoň elementárna úroveň dôvery."

​Danko pripustil problémy s komunikáciou. Tvrdí, že na "rokovaní napríklad predseda vlády ani raz nepovedal, že mi odvolá ministra školstva." Predseda parlamentu dodáva, že "dvanásť hodín nato nastal úplný opak a ja som ostal len šokovaný, čo premiér urobil. Ani raz mi nenaznačil, že takto konať bude, a za týmto si stojím."

V rozhovore zdôrazňuje, že ako šéf vládnej strany sa nemôže "len tak pozerať na to, ako niekto s radosťou a možno až cielene hádže špinu na SNS."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.