Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.08.2017, 12:05

Lídri vládnych strán sa dohodli. Koaličná zmluva sa zmení

Podľa lídrov Smeru, Mosta a SNS médiá uverejňujú narastajúci počet nepravdivých a polopravdivých informácií.

Lídri vládnych strán sa dohodli, predchádzali tomu včerajšie a dnešné konzultácie. Informuje o tom hovorkyňa premiéra Roberta Fica Beatrice Szabóová. 

Robert Fico, Andrej Danko a Béla Bugár sa dohodli "na časovom harmonograme prípravy dodatku ku Koaličnej zmluve s osobitným zreteľom na ďalšie priority Programového vyhlásenia vlády SR. Vzhľadom na blížiace sa voľby do VÚC vyjadrili záujem vytvoriť konzultačné mechanizmy aj na nižších politických úrovniach," píše v stanovisku Szabóová.

Rovnako sa, ako je zvykom, zajtra - v stredu 16. augusta - uskutoční zasadnutie vlády. Pôvodne na dnes o 19:00 plánovaná Koaličná rada sa neuskutoční.

V stanovisku sa zároveň píše o znepokojení lídrov z práce médií. Tie podľa nich "uverejňujú narastajúci počet nepravdivých a polopravdivých informácií s cieľom vytvárať za každú cenu napätie v spoločnosti a útočiť na stabilitu vlády."

Pritom sa zdalo, že rozuzlenie vládnej krízy neprinesie ani dnešok. Pôvodne na dnes plánované stretnutie koaličných lídrov sa totiž podľa informácií portálu webnoviny.sk rozhodol šéf SNS Andrej Danko nedostaviť. Šéf parlamentu to mal oznámiť cez SMS správu svojim koaličným partnerom.  

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.