Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2017, 19:00

Slováci sú najväčší rasisti a antisemiti v Únii. Minimálne, čo sa milostných vzťahov týka

V diskriminácii vo vzťahu na základe etnického pôvodu a vierovyznania Slováci výrazne prevyšujú ostatné európske národy.

Slováci sú najväčší rasisti a antisemiti v Únii. Minimálne, čo sa milostných vzťahov týka
Zdroj: Reuters

Slováci sú oproti ostatným Európanom veľmi vyhranení voči ľuďom iného etnického pôvodu či vierovyznania v prípade, ak by sa to dotýkalo priamo ich rodiny, vyplýva to zo správy Eurobarometra o diskriminácii v EÚ v roku 2015.

Väčšina Slovákov by tolerovala, ak by sa ich dieťa zaľúbilo do belocha (80 percent) a kresťana (77 percent). Pri ostatných vierovyznaniach či etnikách už Slováci takí tolerantní nie sú.

Najtolerantnejšími národmi sú v tejto oblasti Švédi, Holanďania, Briti, Íri, Francúzi a Belgičania. Slováci v tomto smere patria k najmenej tolerantným národom.
Vzťah s moslimom, Rómom alebo Aziatom by okrem Slovákov najmenej tolerovali Česi, s černochom Bulhari a Litovci a so Židom či budhistom Cyperčania a Rumuni.

Uvedené mapy ukazujú, ako by Európania znášali situáciu, ak by sa ich deti ocitli vo vzťahoch s ľuďmi z rôznych rasových či náboženských menšín:

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.