Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.08.2017, 00:00

V čase, keď krachovali nebankovky, lákal Rapid na nadštandardné úroky

Poisťovne by mali pri zarábaní na kapitálových trhoch voliť konzervatívnejšiu stratégiu, zhodujú sa oslovení odborníci na investície.

V čase, keď krachovali nebankovky, lákal Rapid na nadštandardné úroky
Zdroj: TASR

Dlhoročné košické sídlo Rapid lifu má stále na liste vlastníctva kurióznu ťarchu – právo prechodu pre skrachovanú nebankovku Horizont. So známymi pyramídami spája poisťovňu ešte čosi – ponúkala netypicky atraktívne zhodnotenie.


Porušili zákon
Doslova pár mesiacov pred tým, ako prestal v roku 2002 Horizont vyplácať, mohli klienti Rapidu uzatvoriť investičné životné poistenie, ktoré im za päť rokov malo priniesť vyše 80 percent. K takto nastavenému produktu mal výhrady aj vtedajší regulátor. „Úrad pre finančný trh identifikoval viaceré porušenia zákona a uložil pokutu a opatrenie na nápravu,“ uviedla Národná banka, pod ktorú úrad neskôr prešiel.


Napriek názvu produktu išlo z dnešného pohľadu o kapitálové poistenie – kde výnos nezávisí od diania na trhoch, ale v plnej miere ho garantuje poisťovňa. Ak klient nechcel čakať päť rokov, v rentovom variante by z vloženej sumy dostal pri každom výročí 12 percent. Na porovnanie, ostatní h

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.