Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.08.2017, 00:00

Horská služba zasahuje menej. Pre počasie

Najdrahšia akcia stála 33-tisíc eur, náklady často nepresiahnu 500 eur.

V utorok večer si 16-ročná nemecká turistka poranila v Poloninách koleno. Z ťažkého terénu ju štvorica profesionálnych záchranárov a dvaja dobrovoľníci preniesli k autu pomocou nosidiel a lanovej techniky. Podobné prípady rieši horská služba dennodenne. Počas uplynulého víkendu zachraňovali napríklad tri skupinky turistov na Gerlachu. Ak zasahuje aj vrtuľník, rozhodne nejde o lacnú záležitosť. Najdrahší výjazd stál až 33-tisíc eur – išlo o trojdňové pátranie s leteckou asistenciou.

Účet turistom

Hoci hory navštevuje čoraz viac turistov a v médiách sa stále objavujú prípady zranení či pádov, v posledných dvoch rokoch počet zásahov klesol. Sezóna ešte nie je na konci, ale aj v tomto roku majú záchranári menej výjazdov. „Tento stav je spôsobený nepriaznivým júnovým počasím pre turistov. Ak sa vybrali na túru, zdržiavali sa väčšinou v nižších o

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.