Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2017, 11:30 Aktualizované dňa 09.08.2017 o 12:38

Bugárov odkaz SNS: Očakávam, že budete plniť koaličnú zmluvu. Táto situácia sa nesmie opakovať

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár zvolal tlačovú konferenciu, kde popísal postoj svojej strany k aktuálnej situácii v koalícii.

Bugárov odkaz SNS: Očakávam, že budete plniť koaličnú zmluvu. Táto situácia sa nesmie opakovať
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Mali sme rokovanie, kde sme si vyjasnili situáciu a povedali sme si, ako budeme pokračovať," povedal Béla Bugár na brífingu strany Most, ktorú narýchlo zvolal dnes doobeda.

Bugár reagoval aj na vyjadrenia podpredsedu SNS Jaroslava Pašku.

"Vyjadrenia pána Pašku boli nezodpovedné, nefér a ešte ani nie sú pravdivé. Ak si niekto vie predstaviť spojenie s Matovičom, asi dostal úpal," dodal Bugár na margo obvinení, že Úrad vlády používa matovičovcov na útoky voči Dankovej strane.

Predčasné voľby nehrozia

​Šéf Mosta zopakoval, že iná alternatíva neexistuje, preto predčasné voľby pre nás nie sú alternatívou.

"Očakávame od partnerov, hlavne od partnerov SNS, že budú plniť koaličnú zmluvú, budú pristupovať k nej so zodpovednosťou a s plnou vážnosťou. Táto situácia sa nemôže opakovať, nesmie sa opakovať," dodal Bugár. 

Na to, aby ľudia cítili dobré hospodárske výsledky krajiny, treba podľa neho práve stabilitu.

"Ohrozenie tejto stability považujeme za veľmi nezodpovedné voči krajine a občanom SR. Očakávame od svojich koaličných partnerov, hlavne od partnerov zo SNS, že k plneniu koaličnej zmluvy a spolupráci budú pristupovať veľmi zodpovedne," vyhlásil Bugár.

SNS pri vypovedaní koaličnej zmluvy hovorila aj o potrebe nastaviť si komunikáciu. Bugár považuje za problém komunikácie práve Paškovo konanie.

"Toto ja považujem za najväčší komunikačný problém. Na jednej strane rokujú predsedovia koaličných strán, na druhej strane tí, ktorí ani na koaličnej rade neboli, poskytujú informácie, ktoré ako keby negovali akú-takú našu dohodu," vysvetlil Bugár.

"Danko musí povedať, čo je jeho problém"

Koaličná rada má podľa neho v piatok (11.8.) hovoriť o tom, aby sa situácia z týchto dní už neopakovala.

Predseda SNS Andrej Danko, ktorý koaličnú zmluvu vypovedal, má povedať na rokovaní svoje návrhy na riešenie.

"Pán predseda SNS urobil jeden krok a v piatok musí povedať, čo od nás očakáva. Až potom budeme konať," poznamenal Bugár. Neprezradil, čo je pre Danka problém.

"To sa musíte opýtať pána predsedu SNS," odvetil.

Bugár zároveň potvrdil, že sa s Dankom stretol u podnikateľa Michala Gučíka. Tvrdí, že keby bol Danko na inom mieste, išiel by tam.

"Hovorili sme tam o tom, aká je jeho predstava a že čo najrýchlejšie treba zvolať koaličnú radu. Že bol práve u pána Gučíka, tak som išiel tam, kde teda bol," vysvetlil Bugár.

Lídri koaličných strán sa na stretnutí v utorok zhodli, že problém v koalícii nie je taký vážny a sú odhodlaní v nej pokračovať, alternatíva voči aktuálnej vláde totiž podľa nich neexistuje.

Po rokovaní koaličnej rady to oznámil Bugár, ktorý na brífing prišiel sám a tlmočil stanovisko vládneho trojlístka. Koalícia ešte krízu, ktorá vznikla po vypovedaní koaličnej zmluvy šéfom SNS, neuzavrela. Jej lídri sa opätovne stretnú v piatok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.