Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.08.2017, 00:00

O dotácie na e-autá je malý záujem

Ministerstvo hospodárstva zvažuje, že termín na čerpanie peňazí predĺži.

O dotácie na e-autá je malý záujem
Zdroj: TASR

Hoci projekt na podporu ekologických áut je už za polovicou, Slováci si nárokovali sotva štvrtinu z vyčlenených 5,2 milióna eur. Takýmto tempom sa celý balík vyčerpať nestihne. Ministerstvo hospodárstva nevylučuje, že termín predĺži.


Rezort je spokojný
Projekt na nákup elektromobilov a automobilov s hybridným pohonom sa rozbehol v polovici novembra. Napriek prvotnému nadšeniu však doteraz celková podpora predstavuje len 1,3 milióna eur. Rezort hospodárstva je však s výsledkom spokojný. „Ide o historicky prvý konkrétny projekt na podporu elektromobility,“ uviedol hovorca rezortu Maroš Stano.


Dodáva, že sa pomáha vytvoriť základ vozidlového parku ekologických vozidiel. „Keďže ku koncu roku 2016 bolo na Slovensku registrovaných 306 čisto elektrických vozidiel v kategórii M1, číslo jednoznačne dokazuje značný záujem o spomínané vozidlá,“ dodal Stano s tým, že ide o spoločný projekt so Združením automobilového priemyslu, ktoré administruje prostriedky z Recyklačného fondu.


Jednotlivcov neláka
Projekt veľký úspech nemal, oponuje Marian Čabák, š

Nedozvedeli ste sa všetko?

Predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov a získajte neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu s ktorým vám nič neunikne.

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.