Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
04.08.2017, 11:50

Na Kolibe padol historický teplotný rekord. Takúto teplú noc tu ešte nezažili

Na Kolibe padol historický teplotný rekord. Takúto teplú noc tu ešte nezažili
Zdroj: TASR/P. Neubauer

Noc zo štvrtka nadnes bola na bratislavskej Kolibe najteplejšou v histórii merania tamojšej meteorologickej stanice. Na sociálnej sieti o tom informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

Teplota v noci nadnes klesla na Kolibe na 24,8 stupňa Celzia.

"Od začiatku meraní, od roku 1950, nebola nikdy takáto teplá noc na Kolibe zaznamenaná," uviedol na profile SHMÚ.

Zároveň ide o najteplejšiu noc, ktorú zaznamenali stanice umiestnené vo výške do 400 m nad morom. I ďalšie stanice v hlavnom meste zaznamenali počas poslednej noci vysoké nočné teploty – na letisku 23,2 a v Mlynskej doline 23,9 stupňa Celzia. Uplynulá noc bola však veľmi teplá na viacerých miestach Slovenska. "Na väčšine územia klesla teplota vzduchu na 22 až 15 stupňov," spresnili meteorológovia.

V diskusii pod správou zároveň dodali, že koniec súčasných mimoriadnych horúčav sa blíži. "Už v sobotu (5.8.) bude o niečo chladnejšie a v nedeľu (6.8.) sa na väčšine územia ochladí aj výraznejšie," informovali. Budúci týždeň sa má však opäť prechodne otepliť, podľa meteorológov by však nemalo ísť o také vysoké teploty ako v týchto dňoch.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.