Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.08.2017, 00:00

Kde mocným chýba morálka, rozhostí sa strach

Z politiky sa stala zákopová vojna, ktorej agresia prerástla do života bežných občanov, píše poslankyňa za SaS Natália Blahová.

Kde mocným chýba morálka, rozhostí sa strach
Zdroj: HN/Pavol Funtál

Z politiky sa stala zákopová vojna, ktorej agresia prerástla do života bežných občanov. Politická diskusia by mala byť súťažou návrhov a nápadov na zlepšenie života spoločnosti. Ale nie je. Chýba v nej odbornosť a – čo je horšie – morálka. A tam, kde mocným chýba morálka, rozhostí sa strach.

Prekročený Rubikon
Vládna suita prekročila Rubikon a strach má odrazu reálnu podobu. Zhmotňuje sa v zastrašovaní, prepúšťaní z práce, likvidovaní odborníkov a verejným lynčom. V takomto prípade hovoríme už o zneužívaní moci. Na tento druh nátlaku a zastrašovania by sme mali byť extrémne citliví. Boli sme svedkami a obeťami totalitn

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je exkluzívnym obsahom Hospodárskych novín. Pokiaľ chcete získať neobmedzený prístup k digitálnemu obsahu hnonline.sk, predplaťte si jeden z troch digitálnych balíkov.

Tento článok ste dočítali vďaka tomu, že ste predplatiteľom Hospodárskych novín. Ďakujeme, že podporujete kvalitnú žurnalistiku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.