Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.08.2017, 18:00

Čech po výsluchu v Senci skončil s modrinami a prederavenými ušnými bubienkami

Čech po výsluchu v Senci skončil s modrinami a prederavenými ušnými bubienkami
Zdroj: Archív Blažeja Svobodu/Denník N

Modriny a prederavené ušné bubienky. To sú podľa slov Čecha Blažeja Svobodu dôsledky policajného výsluchu v Senci. Svoboda výsluch popísal pre Denník N.

Na políciu prišiel na políciu dobrovoľne vypovedať o pol ôsmej večer. Ako tvrdí, odchádzal z nej po siedmich hodinách s nefunkčným telefónom a vystrašený. 

Svoboda hovorí, že sa vyšetrovateľovi sa nepáčila jeho výpoveď v prípade jeho kamarátky, ktorá odišla s tromi deťmi od manžela a bolo po nich vyhlásené pátranie. 

Svoboda v čase, kedy prišiel vypovedať, vedel, že žena aj s deťmi sú na Slovensku a poznal aj okres. Nechcel však povedať nič, aby sa informácie nedostali k manželovi. 

39-ročný Čech sa so ženou na úteku spoznal v spoločenstve veriacich, ktoré obaja navštevovali. A práve to sa ukázalo ako zlomový bod počas výsluchu. Vyšetrovateľ zmenil svoje správanie, keď Svoboda odmietal hovoriť o súkromnom živote ľudí zo spoločenstva. 

Po verbálnych útokoch malo prísť k fyzickým. Najskôr údery dlaňou do tváre, potom sa pridali ďalší dvaja vyšetrovatelia a prišli kopance a údery palicou po šiji. Pokračovali metódou, kedy mu medzi vystreté prsty na ruke strčili perá a ceruzky a ruku stlačili. 

Po celom procese sa dostal pred budovu polície o pol tretej ráno s nefunkčným telefónom a nevedel si zavolať taxík. Ten mu zavolali až z čerpacej stanice a do Bratislavy sa dostal pred piatou ráno. Po vyšetrení na Kramároch skončil deväť dní na PN. 

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.