Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.09.2021, 16:21 Aktualizované dňa 28.09.2021 o 19:52

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu. Opozícia žiada vládu, aby riešila dopady ich rastu

Hlasovať sa podľa šéfa parlamentu nebude hneď po prerokovaní jediného bodu na mimoriadnej schôdzi o energiách.

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu. Opozícia žiada vládu, aby riešila dopady ich rastu
Zdroj: Pavol Funtál

Diskusia o zvyšovaní cien energií bude pokračovať v stredu po troch mimoriadnych schôdzach, ktoré sú naplánované od 8.00 hod. Oznámil to v utorok po zasadnutí poslaneckého grémia predseda Národnej rady Boris Kollár (Sme rodina).

Hlasovať sa podľa Kollára nebude hneď po prerokovaní jediného bodu na mimoriadnej schôdzi o energiách, ale v rámci riadneho hlasovania o 11.00 hod. alebo 17.00 hod.

"Takáto je dohoda naprieč celým politickým spektrom. Dohodli sme sa aj na tom, že zajtra otvoríme tie tri mimoriadne schôdze, začíname o ôsmej hodine," avizoval.

Mimoriadnu schôdzu o cenách energií a rizikách vyplývajúcich zo sprevádzkovania plynovodu Nord Stream 2 inicioval opozičný Smer. V utorok vystúpil v pléne predseda strany a jeden z predkladateľov návrhu Robert Fico, ktorý zdôraznil, že vláda v súčasnosti nerobí potrebné kroky v prípade zvyšovania cien energií a ani v kontexte sprevádzkovania plynovodu Nord Stream 2.

Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) skonštatoval, že vláda môže v energetike robiť len rozumné rozhodnutia do budúcnosti. Poukazoval aj na opatrenia, ktoré prijímali vlády pod vedením Fica.

V stredu od 8.00 hod. sa má uskutočniť mimoriadna 44. schôdza parlamentu venovaná cenám potravín, nasledovať by mala schôdza k stavu verejných financií.

Obe rovnako inicioval Smer. Po nich sa má konať schôdza o zdravotníckych témach. Návrh na jej zvolanie predložili nezaradení poslanci Tomáš Taraba a Filip Kuffa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.