Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.07.2017, 12:55

Slota je právoplatne odsúdený, bývalý šéf SNS zmenil postoj

Slota je právoplatne odsúdený, bývalý šéf SNS zmenil postoj
Zdroj: archív

Trestný rozkaz, ktorým ešte 21. apríla Špecializovaný trestný súd, pracovisko Banská Bystrica, uznal exprimátora Žiliny Jána Slotu vinným z prečinu podplácania, je od stredy 26. júla právoplatný. Informovala o tom hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Súd ho vtedy odsúdil na súhrnný trest odňatia slobody na jeden rok s podmienečným odkladom na dva roky.

Ako Kudjáková uviedla, v stredu totiž bolo na súd doručené späťvzatie odporu voči tomuto trestnému rozkazu. Tým pádom sa hlavné pojednávanie, ktoré malo byť 31. júla na ŠTS v Banskej Bystrici, ruší.

Ide o prípad podplácania, ku ktorému malo dôjsť vlani po nehode. Expolitik mal účastníkom havárie ponúkať úplatok, aby to neoznámili polícii. Pojednávanie v kauze niekdajšieho šéfa SNS sa malo pôvodne uskutočniť už 29. júna, ale Slota sa na súd nedostavil. Ako vtedy informoval obhajca Pavol Kuric, jeho klient skolaboval.

"V ranných hodinách rodinní príslušníci telefonicky oznámili, že skolaboval a nie je schopný sa postaviť pred súd," vysvetlil Kuric. Keďže sa mu nepodarilo spojiť s klientom, samosudca stanovil termín pojednávania na koniec júla.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.