01.07.2017, 20:02 Aktualizované o 20:02, 01.07.2017

Nové informácie v kauze Gorila. Začali sa štyri trestné stíhania

Dve trestné stíhania sú podľa prokuratúry vedené pre korupčné trestné činy a ďalšie dve pre legalizáciu príjmu z trestnej činnosti.

Kauza Gorila
Zdroj: TASR/M. Kapusta

V kauze Gorila začali štyri nové trestné stíhanie.

Potvrdil to Úrad špeciálnej prokuratúry. Informovala o tom vo svojom spravodajstve televízia Markíza.

Dve trestné stíhania sú podľa prokuratúry vedené pre korupčné trestné činy a ďalšie dve pre legalizáciu príjmu z trestnej činnosti či skresľovanie údajov hospodárskej a obchodnej evidencie.

​Špeciálna prokuratúra z taktických dôvodov televízii Markíza nespresnila, o aké konkrétne prípady ide, ktorých udalostí sa majú týkať a aké osoby sú podozrivé.

Vo všetkých štyroch prípadoch sa realizujú momentálne naplánované procesné úkony a obvinená nie je žiadna osoba.

Špeciálny prokurátor Dušan Kováčik 6. júna prezradil, že v kauze Gorila sa objavili nové dôkazy, pre ktoré zrejme bude začaté samostatné stíhanie.

"V rámci úkonov, ktoré boli vykonané, zistili sa nové veľmi závažné skutočnosti. S najväčšou pravdepodobnosťou, rovnajúcej sa takmer istote, bude vydané nové uznesenie. Ťažko teraz predpokladať, či dôjde aj k vzneseniu obvinenia, ale po piatich rokoch vyskočili teraz takéto veci," povedal Kováčik.

Špeciálny prokurátor začiatkom júna pred poslancami povedal, že môže podľa svojich slov s čistým svedomím povedať, že nie sú pravdivé tvrdenia, že sa v kauze nič neurobilo.

"Sú vedené trestné stíhania voči konkrétnym osobám. Som optimista, verím, že to povedie do zdarného konca. Nič nebrzdím, iba dozerám na zákonnosť," deklaroval.

Pozrite sa, o čom je kauza Gorila:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.