19.06.2017, 10:16

Prieskum: Kotleba vedie v Banskobystrickom kraji a stal by sa županom

Prieskum: Kotleba vedie v Banskobystrickom kraji a stal by sa županom
Zdroj: TASR/Branislav Račko

Šéf extrémistickej ĽS NS Marian Kotleba by ostal županom v Banskobystrickom kraji aj v nasledujúcom období. Podľa prieskumu agentúry Focus by Kotleba zvíťazil so ziskom 25,9 percenta.

Na druhom mieste skončil podnikateľ Ján Lunter, ktorý získal 20-percentnú podporu respondentov. Za ním nasleduje poslanec SaS Martin Klus (16,6 percenta) a šéf múzea SNP Stanislav Mičev (12,9 percenta).

10,1 percenta respondentov by nešlo voliť a 32,2 percenta odpovedalo „neviem“.

Kotleba by si tak udržal županskú stoličku aj vďaka zmene dvojkolovej voľby na jednokolovú. V hre je aj možnosť, že niektorý z ďalších "opozičných" kandidátov sa vzdá v prospech toho najsilnejšieho. Týka sa to najmä trojice Lunter, Klus a Mičev. Zatiaľ však neexistuje jasná dohoda na tom, ako budú postupovať.

​Na stole je len memorandum o spoločnom postupe, s ktorým prišiel Stanislav Mičev. Na podpis vyzval celkovo sedem kandidátov. Cieľom výzvy je, aby sa podpísaní kandidáti navzájom nenapádali a kampaň viedli do konca augusta. Potom s pomocou prieskumu zistia, ktorý z nich má najväčšiu voličskú podporu a v jeho prospech sa ostatní podpísaní adepti vzdajú. Jeho výzvu však nikto ďalší nepodpísal.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.