18.06.2017, 12:49

Policajti počas nočnej naháňačky zastrelili 17-ročného mladíka, ktorý sedel na zadnom sedadle

Vodič auta na výzvy policajtov na zastavenie nereagoval.

Policajti počas nočnej naháňačky zastrelili 17-ročného mladíka, ktorý sedel na zadnom sedadle
Zdroj: HN/Pavol Funtal

Policajti počas nočnej naháňačky na strednom Slovensku zastrelili 17-ročného chlapca.

Podľa informácii, ktoré priniesol web televízie Markíza, začali muži zákona pri Novej Bani prenasledovať Seat Leon, ktorý šoféroval 19-ročný muž. Ten viedol auto bez vodičského oprávnenia, mal totiž uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá. 

"V čase, keď sa nachádzali niekoľko metrov za úrovňou križovatky, hliadka zapla výstražné zvukové a svetelné znamenie, na ktoré vodič reagoval značným zrýchlením a následne aj riskantným manévrom, keď predbehol vozidlo idúce pred ním, čím ohrozil aj ďalšie vozidlo jazdiace v protismere a ďalej sa snažil hliadke uniknúť," priblížila udalosť policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.

Vodič na výzvy policajtov na zastavenie nereagoval, neskôr padli aj viaceré varovné výstrely.

Policajti potom vystrelili jedenkrát aj priamo na auto, no ani po ňom šofér nezastavil. Vodič v Hronskom Beňadiku nezvládol riadenie a havaroval.

Po príchode na miesto havárie policajti zistili, že sa v aute na zadnom sedadle sa nachádza postrelený 17-ročný mladík. Privolaní záchranári mu pomôcť už nedokázali, chlapec na mieste zomrel.

V aute sa okrem neho a vodiča nachádzalo ešte jedno dievča a ďalší mladý muž. Podľa mamy zastreleného mladíka smerovala partia mladých ľudí na chatu. 

"Polícii je veľmi ľúto, že vyhasol mladý ľudský život. K takémuto tragickému následku skutočne nemuselo dôjsť, nebyť bezohľadnej jazdy nezodpovedného vodiča, ktorému bol už v tomto mladom veku tri krát uložený zákaz činnosti viesť motorové vozidlá," uviedla pre portál tvnoviny.sk Kováčiková.

Prípadom sa už zaoberá inšpekcia Ministerstva vnútra Slovenskej republiky.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.