18.05.2017, 17:19

Tatra so slovenskými vojakmi sa prevrátila. Sedem ľudí je zranených

Na mieste zasahujú hasiči a zdravotníci.

Tatra so slovenskými vojakmi sa prevrátila. Sedem ľudí je zranených
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Sedem profesionálnych vojakov utrpelo dnes popoludní zranenia pri nehode vojenskej Tatry 815 v priestore Vojenského útvaru Močiar pri Žiari nad Hronom, z toho dvaja sú zranení ťažko. Ide o vojakov z Krídla velenia a riadenia prieskumu Vzdušných síl Ozbrojených síl SR. TASR o tom dnes informovala hovorkyňa ministerstva obrany Danka Capáková.

Na mieste zasahujú hasiči a zdravotníci. Vozidlo sa údajne prevrátilo. V Tatre malo byť dokopy 15 ľudí, siedmich zranených museli previezť do nemocníc - dvoch ťažko zranených presunuli vrtuľníkom do Roosveltovej nemocnice v Banskej Bystrici, päť odviezli sanitky do nemocnice v Žiari nad Hronom. "Zásah stále prebieha," povedal pre TASR hovorca Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby Boris Chmel.

"V tejto chvíli nie je možné poskytnúť ďalšie informácie," povedala Capáková. Udalosť rieši poverený šéf krízového štábu ministerstva obrany, štátny tajomník Marián Saloň, minister Peter Gajdoš je momentálne na rokovaniach v Bruseli. Prípadom sa zaoberá komisia náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR.

Príčiny nehody bude riešiť Vojenská polícia.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.