19.03.2017, 16:41 Aktualizované o 16:41, 19.03.2017

Fegyveres emotívne prehovoril v mimoriadnej diskusii: Ak zrušia Mečiarove amnestie, tak to malo zmysel

V mimoriadnej diskusnej relácii na televízii Markíza diskutoval na tému zrušenia Mečiarových amnestií aj korunný svedok Oskar Fegyveres.

Fegyveres emotívne prehovoril v mimoriadnej diskusii: Ak zrušia Mečiarove amnestie, tak to malo zmysel
Zdroj: TV Markíza

Korunný svedok v prípade únosu Michala Kováča mladšieho Oskar Fegyveres tvrdí, že už nemá strach o život.

"Tá doba pominula. Keď prijmú zrušenie amnestií, tak stálo mi to za to," vyhlásil v mimoriadnej diskusii na Markíze na tému Mečiarových amnestií Fegyveres. Ten sa v relácii vrátil aj k tomu, ako vnímal on samotné zavlečenie Kováča mladšieho.

Vyjadril sa aj ktomu, prečo sa rozhodol prehovoriť. "Spolu s Robom Riemášom sme si povedali, že je lepšie pre Slovensko, aby sa dozvedelo, čo to bol za politický systém," tvrdí Fegyveres.

Je najvyšší čas niečo spraviť tak, aby sa spravila za obdobím Mečiarizmu bodka," povedal ďalej  Fegyveres. 

Na otázku, či verí, že poslanci tentokrát zrušia Mečiarove amnestie tvrdí: „Chcem, nech sa už konečne nájde posledné riešenie," hovorí o zrušení Mečiarových amnestií Fegyveres.

Ten prezradil, že momentálne žije v Čechách. "Mám rodinu, mám prácu. Ten vnútorný pokoj nastane, až keď sa to celé skončí."

V diskusii vystúpil aj bývalý vyšetrovateľ Peter Vačok, ktorý okrem iného spomínal na stretnutie s Fegyveresom, keď ho vypočúval.

"Vyviezol som ho z objektu. V aute mi povedal, že je ohrozený na živote a bude musieť odísť do Slovenska. Schvaloval som to. Na určitom mieste som ho vyložil, a vrátil som sa do objektu," spomína Vačok.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.