19.03.2016, 17:26

Šebej o kritike: Trápi ma to, vnímam to ako absolútne nespravodlivé

Šebeja trápia negatívne reakcie na sociálnej sieti, vníma to ako nespravodlivosť.

František Šebej

"Nečaká ma moc, ani významná funkcia, ani veľa peňazí," vysvetľoval poslanec strany Most-Híd František Šebej novinárom. Snažil sa obhájiť svoj súhlas s tým, že Most ide do vlády so Smerom, SNS a Sieťou.

Jeho deklarovaným cieľom je dosiahnuť, aby "aspoň niekto, kto je súčasťou vládnej moci, trval na tom, že zostaneme a budeme súčasťou NATO a Európskej únie."

V opačnom prípade veští obyvateľom Slovenska zlý osud. Informácie o tom, že mal byť Šebejovi ponúknutý post veľvyslanca v Spojených štátoch rázne odmietol.

"Vy si viete predstaviť, že v mojich rokoch niekto začína diplomatickú kariéru? Veď to je smiešne," vysvetľuje.

Vlna kritiky, ktorá sa na sociálnej sieti Facebook spustila na predstaviteľov Mosta vrátane Šebeja, ako píše Denník N, mu vadí.

„Trápi ma to, vnímam to ako niečo absolútne nespravodlivé,“ povedal.

„Chápem, že naše rozhodnutie muselo zaskočiť veľa ľudí, ale nechápem ten krčmový tón a tie slová, ktoré mi strašne pripomínajú časy, keď nás posielali chodiť po kanáloch Slotovi a Mečiarovi stúpenci. Nečakal som, že sa tak veľa ľudí zníži k niečomu takému vulgárnemu,“ tvrdí Šebej.

Dnes odsúhlasila Republiková rada strany Most-Híd vytvorenie vládnej koalície so Smerom, SNS a Sieťou. Za hlasovalo z prítomných 44 členov 40, jedným z nich bol aj Šebej.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.