17.03.2016, 14:18

Ako si Fico kupuje vernosť? Poslancom Mosta ponúkol lukratívne miesta, tvrdí Matovič

V statuse na sociálnej sieti Igor Matovič tvrdí, že Robert Fico dal Mostu a Sieti ministerstvá "nafutrované" eurofondmi.

Igor Matovič
Zdroj: TASR/Michal Svítok

"Ako si Fico kupuje vernosť?" Pýta sa šéf OĽaNO Igor Matovič v statuse na sociálnej sieti Facebook.

Na svoju otázku odpovedá v štyroch bodoch. Šéfovi Mosta Bélovi Bugárovi a šéfovi Siete Radoslavovi Procházkovi, ktorého nazýva Zradoslav, mal predseda Smeru Robert Fico dať ministerstvá "nafutrované" eurofondmi. K tomu mal Fico pridať "mafiánsky prísľub zakrytých očí pred ich zlodejinami".

Františkovi Šebejovi z Mosta mal Fico ponúknuť post veľvyslanca v Spojených štátoch. "Honor a špičkový zárobok," dodáva Matovič v zátvorkách.

Petrovi Kresákovi z Mosta zase post ústavného sudcu na 12 rokov. "Špičkový kšeft na dôchodok," dodal opäť  v zátvorkách.

Posledný bod už nie je moc obsažný: "atď, atď, atď".

Na záver sa Matovič pýta, čo majú v rukách čestní ľudia hľadajúci šesť čestných poslancov. Naráža tak na iniciatívu 10 slušných ľudí, ktorá tvrdí, že 10 poslancov môže zabrániť vzniku vlády na čele so Smerom. Štyria poslanci túto vládu už odmietli. "Len holé ruky, pravdu a česť," uzatvára.

Včera oznámila štvorica strán - Smer-SD, SNS, Most-Híd a Sieť - rokujúca o vzniku novej vlády, že sa dohodli na prerozdelení postov vo vláde. Dnes bolo médiám oznámené, že Smer bude mať na každom ministerstve tajomníka.

Najmä konanie Mosta a Siete vyvoláva kritiku značnej časti ich voličských základní a zvyšku pravého spektra politickej scény. Problémom pre kritikov je spolupráca týchto strán so Smerom.

Ako si Fico kupuje vernosť?1) Bugárovi a Zradoslavovi dal ministrestvá nafutrované eurofondami (Životné prostredie a...

Posted by Igor Matovic on 17. marec 2016

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.