10.03.2016, 00:00

Sieť stratila svojho podpredsedu

Je len pár dní po voľbách a už „padla“ aj prvá hlava. A to v radoch Siete. Z postu podpredsedu totiž odstupuje Miroslav Beblavý. „Dôvodom je vážne narušenie mojej dôvery v predsedu strany Radoslava Procházku, ktoré vyplýva nielen z medializovaných informácií, ale aj z priebehu pondelkového predsedníctva strany,“ uviedol Beblavý na sociálnej sieti Facebook s tým, že bližšie to komentovať nebude.

Ešte pred pár dňami si trúfal na premiérske kreslo. Tri dni po parlamentných voľbách však Procházka už vôbec nepôsobil tak sebaisto. Po pondelkovom stretnutí s prezidentom, na otázku novinárov, či už hovoril o zostavení vlády s Robertom Ficom, odpovedal, že nie. Procházka pritom predtým avizoval, že do vlády so Smerom nepôjde. Fotograf Nového Času ale priniesol snímky, na ktorých Procházka spolu s podpredsedom Siete Andrejom Hrnčiarom opúšťa deň po voľbách – v nedeľu večer, úrad vlády a v tesnom závese z neho odchádza aj Fico. „Pôsobí to minimálne zmätočne a rozhodne to vyvoláva oprávnené otázniky vo voličskej základni Siete,“ zhodnotil politológ Tomáš Koziak.

Podobne zmätočný štýl komunikácie ako Procházka má aj jeho hovorkyňa Karolína Ducká. Tá na naše otázky síce reagovala, ale iba štýlom, že Procházka spolustraníkom ozrejmil situáciu a že pred úradom vlády v danom čase, keď ich odfotil fotograf Nového Času, nebol.

Nedôležité stretnutie
Včera však prišlo zo strany Procházku konečne k vysvetleniu: nestretol sa s Robertom Ficom, ale Robertom Kaliňákom. „Stretnutie

Nenechajte sa obmedzovať

Tento článok je súčasťou exkluzívneho obsahu HN. Pokiaľ si ho chcete dočítať do konca, predplaťte si jeden z troch nasledujúcich balíkov

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.