07.08.2017, 21:34

Danko prehovoril o vypovedaní koaličnej zmluvy: Fico vie, čo má robiť. Mňa nebude on dráždiť

Šéf národniarov sa vyjadril k prekvapujúcemu vypovedaniu koaličnej zmluvy.

"Keď niečo sa snažíme vysvetliť, okamžite to pretáčate do emocionálnych vystúpení. Zneužívate deti, zneužívate kauzy na to, aby upútavali politické body. Neurážajte kolegov osobne. Ide z vás zlo. Zlo, zlo, zlo. Je to ťažké nemať dostatok lásky v detstve." 

Predseda parlamentu ostro kritizoval Igora Matoviča
Zdroj: TASR/M. Baumann

Šéf parlamentu a predseda SNS Andrej Danko dnes urobil zásadný krok: Vypovedal koaličnú zmluvu. K svojmu prekvapujúcemu ťahu sa vyjadril v krátkom rozhovore pre portál pluska.sk.

Na otázku, prečo vypovedal koaličnú zmluvu, odpovedal, že sa rozhodol „a Robert Fico vie, čo má robiť. Mňa nebude on dráždiť.“ „Nahnevali ma a nebudem viac toto akceptovať,“ pokračoval ďalej. Čím konkrétne a kto ho nahneval, ale bližšie nepriblížil.

​Jediné, čo k tomu vyhlásil, je, že „sú veci, ktoré sa nedajú povedať. Je toho strašne veľa.“ A či chce Andrej Danko predčasné voľby? „Pôjdem nadoraz. Aj keby som nemal byť v politike.“

Celkovo platí, že Danko bol v rozhovore veľmi stručný a odpovedal skôr v náznakoch. Jeho odpovede boli zriedka dlhšie ako jedna veta.

Danko dnes vypovedal koaličnú zmluvu z dôvodu absolútnej nevyhnutnosti prenastavenia pravidiel v koalícii, novej úpravy pomerov a vzťahov. Šéf národniarov taktiež požaduje stanovenie absolútne nových priorít, ktoré sa budú premietať v rámci procesu zostavenia nového rozpočtu s cieľom obnovy dôvery medzi koaličnými partnermi, ako aj dôvery verejnosti ku koalícii.

Danko koaličným partnerom navrhuje bilaterálne, respektíve multilaterálne rokovania s vedením SNS o možnosti zostavenia novej koaličnej zmluvy.

Predseda vlády Robert Fico zvolal na utorok 8. augusta rokovanie koaličných partnerov.

Pozrite si aj videokomentár k vládnej kríze:

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.